Kdo je elena?

Jestli se chceš někam dostat, musíš vědět, kam směřuješ

Já jsem dlouho nevěděla, co od svého života chci. Ve škole mi šlo tak nějak všechno (až na prostorovou představivost :D) a bavilo mě hodně různých aktivit. Neměla jsem směr a čekala, že se to nějak vyřeší. Samo. Že mě to někam zavane. 

A tohle já pro svoje klienty ani pro sebe už nechci! Chci, abyste věděli, kam se svým životem směřujete a ten směr následovali. Chci abyste ze svého života měli radost a abyste věděli, že děláte to, co chcete, co vás baví a naplňuje, v čem cítíte smysl. Chci abyste svůj žebřík opírali o tu správnou budovu. Nejde totiž vylézt tam, kam chcete, když ani nevíte, co chcete a za čím na svém žebříku lezete. 

Koučování je nástroj, který vám s tím pomůže a naučí vás o věcech přemýšlet jinak. 

S koučováním jsem se poprvé setkala v rámci studií na Vysoké škole ekonomické v oboru Manažerské psychologie a sociologie. Po státnicích mi bylo dokonce umožněno psát diplomovou práci na téma koučování ve firmách, a já tak koučování propadla ještě víc. Věděla jsem, že to by mohla být moje cesta, že možná konečně vím, co dál.  Jenže vědět není všechno a já z téhle nové cesty měla strach. 

Nakonec jsem sama vyhledala koučku a následně i mentorku a s jejich pomocí jsem viděla jasně to, co jsem si možná sama před sebou nedokázala připustit. Možná kdybych svého kouče měla už dříve, ušetřila bych si spoustu špatných nebo odkládaných rozhodnutí… 

Akreditovaný koučovací výcvik

Díky diplomové práci jsem měla perfektní teoretickou znalost koučování a věděla, dle čeho si vybírat akreditovaný výcvik. Prošla jsem mnoha úvodními hodinami a nakonec se rozhodla pro Results Emotions výcvik akreditovaný u ICF (International Coach Federation) pod vedením Lucky a Vaška Szakálových. Tento výcvik se opírá o poznatky z neurovědy a pozitivní psychologie. 

Jsem zapojena do neziskového projektu Růžová mašinka. Bezplatným koučováním pomáháme lidem, kteří svojí prací pomáhají ostatním (pracovníci neziskových organizací, škol a školek, zdravotníci). 

 

 

 

Moje cesta ke koučování a získané vzdělání

Na mojí cestě, znázorněné v časové ose níže, jsem se přesvědčila, že bych se ráda věnovala koučování mladých lidí, kteří stojí před složitým rozhodováním o své budoucnosti, kdy nevědí kam svůj žebřík k cíli postavit. Uvědomila jsem si, že osobnostní testy nebo rady totiž často nikam nevedou a nebo poskytují jen krátkodobá řešení. Pokud si totiž sami nedokážete odpovědět na to, co skutečně chcete, žádné testy to za Vás neudělají. Jsem tu pro to, abych Vám nabídla bezpečné prostředí, kde si můžete promyslet své hodnoty, nastavit si cíle a rozmyslet jednotlivé příčky žebříku, který Vás dovede k takovému životu, jaký chcete.  Ať už se rozhodujete o studiu, o kariéře, o poslání, o rodině nebo o jakémkoli jiném tématu, jsem tu pro Vás.

Domluvte si první sezení

Zdarma

od konce r. 2023
ACC akreditace u ICF

Momentálně jsem v procesu získání akreditace Associate Certified Coach od International Coach Federation. 

 

Každý se může nazývat koučem. Koučové s certifikací ICF jsou však profesionálové, kteří splnili přísné požadavky na vzdělání a zkušenosti a prokázali důkladnou znalost koučovacích kompetencí, které určují standard v této profesi. Kromě toho dodržují přísná etická pravidla, která jsou součástí poslání ICF chránit klienty a pečovat o kvalitu koučování.

2023
Ocenění za nejlepší mentorku
FP Impact

V rámci platformy Femme Palette jsem byla oceněna jako TOP mentorka v oblasti Impact. 

Mentoři v kategorii Impact aktivně podporují mentees v různých projektech se sociálním dopadem - např. pomáháme mladým lidem z běžných rodin i sociálně znevýhodněného prostředí úspěšně vstoupit na trh práce.

od r. 2022
Vlastní koučovací praxe

Od roku 2022 buduji vlastní koučovací praxi a jsem členem Růžové mašinky, kde pomáhám těm, kteří pomáhají.

Na své alma mater Vysoké škole ekonomické působím jako mentor pro studenty prvního ročníku. 

V rámci Femme Palette působím jako mentorka a koučka pro studenty a absolventy.

2021
Kurz RE kouč a Základy koučovacího přístupu

ICF (International Coach Federation) akreditovaný výcvik, který zaručuje mezinárodní etické standardy koučovací profese.

RE styl koučování staví na pevných základech neurovědy a pozitivní psychologie.

2019 - 2020
Manažerská psychologie a sociologie a exekutivní koučování

Jako vedlejší specializaci inženýrského studia jsem si zvolila obor Manažerská psychologie a sociologie.

V rámci tohoto oboru jsem měla možnost psát diplomovou práci a provádět výzkum v oblasti koučování manažerů (exekutivní koučink) - porovnání praxe firemního koučování v USA a v ČR.

2019
Stáž v USA

V roce 2019 jsem pracovala jako stážistka v zahraniční pobočce CzechTrade. Mým domovem se na několik měsíců stalo Chicago, kde jsem také sbírala data pro svoji diplomovou práci. 

od r. 2017
HR a payroll specialista

Od roku 2017 pracuji na různých pozicích v HR a payroll týmu. 

Momentálně jsem hlavní kontaktní osobou pro manažery a zaměstnance v oblasti personálních otázek, vzdělávání, benefitů a náboru. 

2016 - 2018
Erasmus

Během studií jsem dvakrát vyjela na Erasmus. Poprvé do Anglie, podruhé do Itálie.

Obě zkušenosti mě hodně naučily nejenom o jiných kulturách, ale také o mně samotné.

2015 - 2020
Studium VŠE

Nikdy jsem moc nevěděla, co přesně bych chtěla studovat. I proto jsem začala gymnáziem, že se to snad časem vytříbí. Nevytříbilo, rozhodovala jsem se mezi medicínou a diplomacií na VŠE.

Nakonec zvítězila VŠE, na bakaláři diplomacie, na magistru pak mezinárodní obchod a manažerská psychologie.